Maharishi Ayurveda Bio Tsampa biodinamički uzgojen ječam, 250 g
Snažan obrok od ječma
€ 5,19
(€ 20,76 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- pun okus
- može se konzumirati toplo i hladno
- najrazličitije mogućnosti upotrebe
-
Bio certificirano
Opis
Tsampa se može svestrano koristiti, može se jesti topla, hladna pa čak i sirova, ukusna je i preporučuje se za konstitucije Kapha i Pitta. Individualnim načinima pripreme Tsampe nema granica. Vrlo važno, Tsampa nije brašno u klasičnom smislu jer se može jesti i sirova. Bilo kao doručak, ručak ili večera, u Tsampi se uvijek može uživati. I sportaši su oduševljeni Tsampom. Na Tibetu se ubraja u osnovne namirnice.
Što je Tsampa:
Tsampa je naziv za prženi ječam ili prženi slanutak. Kod ovog proizvoda radi se o prženom ječmu koji je zatim fino mljeven.
2 načina pripreme, svaki za jednu porciju:
- Prelijte 4 jušne žlice s oko 100 ml tople ili hladne vode te umiješajte zgnječenu bananu za zaslađivanje.
- Prokuhajte 4 jušne žlice s oko 200 ml vode/mlijeka, maknite s vatre i ostavite da bubri 5 minuta. Po želji umiješajte pire od jabuka.
Ostali savjeti za upotrebu:
- za obogaćivanje umaka
- konzumirati uz povrće ili meso
- preliti Tsampu mlijekom
- lagano navlažiti mlijekom
- pripremiti kao palentu
- pripremiti kao juhu
- obogatiti kakaom, voćem i/ili začinima
Napomena: Pri svakom načinu pripreme malo maslaca omogućuje da tipičan okus dođe do punog izražaja. Također je odličan izbor i ghee.
| Br. proiz. | XAY-MAH-23800016 |
|---|---|
| Sadržaj: | 250 g |
| EAN: | 7640111841012 |
| Br. proizvođača: | 23800016 |
| Marke: | Maharishi Ayurveda |
| Vrste proizvoda: | Brašno |
| Svojstva : | Bio certificirano |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1461 / 349 kj / kcal |
| Masti | 3,3 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,8 g |
| Ugljikohidrati | 59,8 g |
| od toga Šećer | 1,4 g |
| | 12,3 g |
| Sol | 0,00 g |
Sirovine
100 % ječam[1]
- iz kontroliranog organskog uzgoja
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | ErdmannHAUSER Getreideprodukte GmbH, Robert-Bosch-Str. 17, 71729, Erdmannhausen, Njemačka, www.tsampa.ch |
|---|
Prikladno uz to
Slični proizvodi
Iskustva naših kupaca
recenzija na sljedećem jeziku: hrvatski za Maharishi Ayurveda Bio Tsampa biodinamički uzgojen ječam
1 recenzija kupaca u drugim jezicima
| 5 zvjezdice | | 1 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 3 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 2 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 1 zvjezdica | | 0 | (0%) |
1 ocjena
hrvatski jezik još nema niti jednu recenziju, ali možete pronaći 1 recenziju na drugom jeziku.
- Bez recenzija.