Classic Ayurveda Crvena leća (oljuštena i cijela), bio, 500 g
Oljuštena cijela bio leća za brzu ajurvedsku kuhinju
€ 3,79
(€ 7,58 / kg, uključ. 5% PDV
Značajke i prednosti
- kratko vrijeme kuhanja od oko 10 minuta
- oljuštena i cijela leća
- bogato biljnim proteinima
Opis
Crvena leća je omiljena komponenta ajurvedske prehrane budući da je već oljuštena pa je samim time potrebno kratko vrijeme kuhanja. U sirovom stanju, ova mahunarka ima ljubičastu do smeđu ljusku, dok crvena jezgra postaje vidljiva tek nakon postupka guljenja. Zbog svoje prirode, lako se raspada prilikom kuhanja te je stoga idealna za pripremu gustih dalova, juha ili variva.
Priprema:
Operite 250 g leće, prokuhajte s 500 ml vode, eventualno malo posoljene, te kuhajte oko 10 - 15 minuta. Začinite po želji.
| Br. proiz. | XAY-AN-10504 |
|---|---|
| Sadržaj: | 500 g |
| EAN: | 4032582020141 |
| Br. proizvođača: | 10504 |
| Marke: | Classic Ayurveda |
| Vrste proizvoda: | Hrana |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1273 / 304 kj / kcal |
| Masti | 1,6 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,2 g |
| Ugljikohidrati | 40,6 g |
| od toga Šećer | 1,1 g |
| Balastne tvari / Vlakna | 17 g |
| | 23,4 g |
| Sol | 0,02 g |
Sirovine
Crvena leća[1]
- iz kontroliranog organskog uzgoja
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Amla Natur GmbH, Butterberg 3, 21279, Drestedt, Njemačka, www.amla.com |
|---|