Sonnentor Bio kurkuma - mljevena, 40 g
Snažna žuta boja s puno okusa
€ 3,09
(€ 77,25 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- karakteristična boja
- drvenasto-cvjetni miris
- ponešto podsjeća na curry
-
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Karakteristična zlatno-žuta boja poznata je onima koji je nakon kuhanja pokušavaju očajnički ukloniti s prstiju i daske za rezanje. Ali jela koja sadrže kurkumu, zbog njezine jake moći bojenja, nisu samo lijepa za vidjeti, začin ih ispunjava i drvenasto-cvjetnim mirisom. Nije bez razloga da miris kurkume odmah podsjeća na curry, budući da je ona sastavni dio mješavine. Kurkuma u početku prija slatkasto s trpkom notom, a u završnici je zemljano-drvenasta.
Savjeti i pribor:
Snažna oker-žuta boja kurkume svakom jelu s kojim se začinjava daje privlačnu boju. Ne upotrebljava se uzalud i kao bojilo za sir, margarin ili mješavine senfa. Zbog svog drvenasto-cvjetnog okusa sjajno pristaje uz jela od riže, variva i leću. Ovaj zemljani začin vrlo dobro harmonira i s patlidžanima, špinatom, piletinom i ribom. Savjet: Kako bi se aroma intenzivirala, preporučuje se prije dodavanja drugih sastojaka začin zagrijati u biljnom ulju ili gheeju (pročišćenom maslacu) i ostaviti da se kratko zapjeni.
| Br. proiz. | XPI-ST-003552 |
|---|---|
| Sadržaj: | 40 g |
| EAN: | 9004145003552 |
| Br. proizvođača: | 355 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina, Bez mekušca |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, Vegetarijansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom i suhom mjestu |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1491 / 356 kj / kcal |
| Masti | 9,9 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 2,87 g |
| Ugljikohidrati | 58,2 g |
| od toga Šećer | 57,62 g |
| | 7,8 g |
| Sol | 0,1 g |
Sirovine
koščki kurkume bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|