Sonnentor Bio piskavica - mljevena, 35 g
Energija curryja
€ 2,99
(€ 85,43 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- začin curry
- idealno za indijska jela
- markantna gorka nota
-
Vegansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Nema curryja bez piskavice. Tako to barem vide Indijci, i zato je piskavica u kuhinji tog potkontinenta tako omiljena. Gorka aroma sjemenki piskavice podsjeća na celer i ljupčac, a začinjava indijske chappatije i naanove (indijske vrste kruha) kao i chutneyje te je sastavni dio najrazličitijih mješavina za curry.
Savjeti i priprema:
Piskavica je sastavni dio mnogih indijskih mješavina začina kao što je npr. curry. Oplemenjuje vegetarijanska jela poput leće, špinata i krumpira. U afričkim i azijskim kruhovima ovaj je začin važan sastavni dio. Kratkim prženjem sjemenki piskavice u tavi bez masnoće može se smanjiti njezina gorčina, čime postaje još ukusnija. Savjet: Prije upotrebe pržite sjemenke bez masnoće u tavi s neprianjajućim dnom, jer se tako gubi gorki okus.
| Br. proiz. | XPI-ST-007338 |
|---|---|
| Sadržaj: | 35 g |
| EAN: | 9004145007338 |
| Br. proizvođača: | 7338 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina, Bez mekušca |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1453 / 347 kj / kcal |
| Masti | 6,4 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,74 g |
| Ugljikohidrati | 48,3 g |
| od toga Šećer | 24,15 g |
| | 23 g |
| Sol | 0,17 g |
Sirovine
Piskavica bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|