Sonnentor Bio korijander, Samljeti (40 g)
Što medenjaci i curry imaju zajedničko
€ 3,09
(€ 77,25 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- idealno za tajlandske curryje
- začinjeno-drvenasta aroma
- vrlo višestruko primjenjivo
-
Vegansko -
Vegetarijansko
Opis
Neki ga vole, dok se drugi nikad ne sprijatelje s njegovim okusom. No, prije nego što postanete obožavatelj ili ne-obožavatelj, svakako biste trebali probati njegove sjemenke (botanički ispravno: plodove). Sjemenke imaju začinjeno-drvenastu aromu sa slatkasto-paprenom notom koja jednako dobro pristaje u medenjake ili kompot od jabuka kao i u indijske curryje. U potonjima se lišće i sjemenke također mogu dobro kombinirati. Korijander je višestruko primjenjiv kao rijetko koji začin i daje arapskim, indijskim i afričkim jelima, kao i čajevima predivan okus.
Tek prilikom mrvljenja začina korijander oslobađa svoju predivnu aromu na citruse i mentol. I u okusu osvaja svojim predivnim citrusnim voćem i blago smolastom nijansom. Zbog svoje svježe začinjenosti i slatkasto-paprene note nudi višestruko okusno iskustvo.
Savjeti i priprema:
Korijander je svestran začin. Tradicionalno začinjava kruh. No može se koristiti i za curryje, juhe, jela od mesa, prije svega divljači, janjetine, svinjetine, piletine i mljevenog mesa. No treba ga isprobati i za oplemenjivanje medenjaka, kompota od jabuka i likera. Savjet: Aroma sjemenki korijandera dulje će se zadržati ako ih se kupi cijele. Preporučuje se sjemenke kratko prije upotrebe prepržiti te zatim smrviti u mužaru – tako će okus i miris najbolje doći do izražaja.
| Br. proiz. | XPI-ST-003644 |
|---|---|
| Sadržaj: | 40 g |
| EAN: | 9004145003644 |
| Br. proizvođača: | 3644 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | Vegansko, Vegetarijansko |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom i suhom mjestu |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1545 / 369 kj / kcal |
| Masti | 17,8 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,98 g |
| Ugljikohidrati | 25,9 g |
| od toga Šećer | 24,61 g |
| | 12,4 g |
| Sol | 0,09 g |
Sirovine
Korijander bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|