nu3 Eritritol, 750 g
Zamjena za šećer bez kalorija
€ 9,39
(€ 12,52 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- sa svojstvima koja štite zube
- za kuhanje i pečenje
- na bazi kukuruza
-
BEZ fruktoze -
Bez šećera -
Vegetarijansko -
Bez laktoze
Opis
S eritritolom tvrtke nu3 možete uživati u slatkišima bez kalorija. Ova prirodna zamjena za šećer, dobivena fermentacijom kukuruznog šećera, pruža vam blagu slatkoću i idealna je za vaše pečenje i kuhanje. Eritritol je šećerni alkohol koji se u malim količinama nalazi u voću i povrću.
Preporuka za konzumaciju: Količinu šećera navedenu u vašim receptima zamijenite s 1,2 do 1,4 puta većom količinom eritritola.
Važne napomene:
- Konzumacija hrane/pića koji umjesto šećera sadrže eritritol pridonosi održavanju mineralizacije vaših zubi.
- Maksimalna dnevna doza iznosi 2 g po kg tjelesne težine i ne bi se smjela prekoračiti jer eritritol u slučaju predoziranja može imati laksativni učinak.
| Br. proiz. | nu3-22215 |
|---|---|
| Sadržaj: | 750 g |
| EAN: | 4260744955912 |
| Br. proizvođača: | NU3_22215 |
| Marke: | nu3 |
| Oblici prehrane: | Vegetarijansko, Bez šećera, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez laktoze |
| Vrste proizvoda: | Zaslađivači |
| Svojstva : | Bez aspartama, BEZ fruktoze, Bez šećera, Vegetarijansko, ne sadrži želatinu, BEZ bojila, Bez konzervansa, BEZ aroma, Bez dodatka šećera, Bez pojačivača okusa, Pogodno za dijabetičare |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na sobnoj temperaturi, čuvati na suhom |
| Može sadržavati tragove: | A - Gluten, C - Jaje, E - Kikiriki, F - Soja, G - Mlijeko, H - Orašasti plodovi, N - Sjemenke sezama, P - Lupine |
Sirovine
100 % Eritrit
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 0 / 0 kj / kcal |
| Masti | 0 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0 g |
| Ugljikohidrati | 100 g |
| od toga Šećer | <0,05 g |
| od toga Polivalentni alkoholi | 100 g |
| | 0 g |
| Sol | <0,01 g |
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | nu3 GmbH, Brückenstrasse 5, 10179, Berlin, Njemačka, www.nu3.de |
|---|