Humana Rehidratacija - okus komorača, 75 g
Za dijetalno liječenje dehidracije (zbog proljeva ili povraćanja)
€ 6,20 € 6,89 -10%
(€ 82,67 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- za dojenčad (od rođenja), djecu i odrasle
- s ekstraktom komorača
- osmolarnost: 225 mosmol/l
- bez laktoze i glutena
-
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Humana rehidracija s okusom komorača je hrana za posebne medicinske potrebe (uravnotežena dijeta). Posebno je razvijena za dijetalnu prehranu kod dehidracije (nedostatka tekućine), koja se može pojaviti uslijed proljeva ili povraćanja.
Formula osigurava prilagođen i definiran unos tekućine, mineralnih tvari (elektrolita) i ugljikohidrata (glukoze i maltodekstrina). Ekstrakt komorača daje blag okus. Prah je namijenjen primjeni u prvih 3 do 6 sati nakon pojave simptoma te je prikladan za dojenčad od rođenja, djecu i odrasle.
- od rođenja
- kod proljevnih bolesti ili povraćanja
- s okusom komorača
- prah za otapanje
- za dojenčad, djecu i odrasle
- bez glutena i laktoze
Važne napomene:
- Koristiti samo pod liječničkim nadzorom.
- Prikladno za dopunsku prehranu, nije namijenjeno kao jedini izvor prehrane.
- Nije prikladno za parenteralnu primjenu.
- Kod srčane slabosti, povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, poremećaja funkcije bubrega ili kroničnog nedostatka tekućine koristiti samo nakon savjetovanja s liječnikom.
- Svaki proljev može biti znak ozbiljne bolesti. Odmah se obratite zdravstvenom stručnjaku, osobito kod dojenčadi i male djece.
Priprema i preporuka za konzumaciju:
- Sadržaj jedne vrećice (6,25 g praha) otopiti u 250 ml svježe prokuhane pitke vode.
- Otopljeni prah piti u obrocima, topao ili hladan.
- Prije konzumacije provjeriti temperaturu za piće (oko 37 °C).
Doziranje:
| Dob | Količina za piće prema uputi liječnika |
| 1.–3. mjesec | 50-150 ml / kg tjelesne težine |
| 4.–5. mjesec | 50-150 ml / kg tjelesne težine |
| 6.–12. mjesec | 50-150 ml / kg tjelesne težine |
| Djeca | 40-100 ml / kg tjelesne težine |
| Odrasli | 30-40 ml / kg tjelesne težine |
Nadoknadu gubitka vode i mineralnih tvari (rehidraciju) prvi dan, u prvih 3 do 6 sati, treba provoditi isključivo s Humana rehidracijom. Točna količina za piće određuje se prema uputi liječnika (orijentacijska vrijednost: oko 50–150 ml/kg tjelesne težine). Postupno ponovno uvođenje hrane (realimentacija) započinje od 1. odnosno 2. dana. Dojena djeca nastavljaju se dojiti.
Napomena: Zagrijane ostatke ne koristiti ponovno.
Sadržaj pakiranja: 75 g (= 12 vrećica po 6,25 g)
| Br. proiz. | XPI-HMA-71098 |
|---|---|
| Sadržaj: | 75 g |
| EAN: | 4031244710987 |
| Br. proizvođača: | 71098 |
| Marke: | Humana |
| Minerali: | elektroliti |
| Oblici prehrane: | Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez laktoze |
| Za koga?: | Posebno za žene, Posebno za muškarce, Za djecu |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
| Dobro za: | Želudac i crijeva |
Preporučena dnevna doza ne smije se prekoračiti.
Sirovine
glukoza, maltodekstrin, natrijev klorid, kalijev citrat, natrijev citrat, ekstrakt komorača
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g | po maks. dnevnoj dozi/porciji (100 ml)[1] |
|---|---|---|
| Energetska vrijednost | 1302 / 311 kj / kcal | 33 / 8 kj / kcal |
| Masti | <0,1 g | <0,1 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | <0,1 g | <0,1 g |
| Ugljikohidrati | 75,2 g | 1,9 g |
| od toga Šećer | 63 g | 1,6 g |
| od toga Glukoza | 63 g | 1,6 g |
| od toga maltodekstrin | 12,8 g | 0,3 g |
| | <0,1 g | <0,1 g |
| Sol | 13,7 g | 0,34 g |
- otopina spremna za piće
Sastav
| Sastav | po 100 g | po maks. dnevnoj dozi/porciji (100 ml)[1] |
|---|---|---|
| Natrij | 5.474 mg | 137 mg |
| kalij | 2.929 mg | 73 mg |
| klorid | 6.976 mg | 174 mg |
| osmolarnost | 225 mosmol/l |
- otopina spremna za piće
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Humana Vertriebs GmbH, Flughafenallee 17, 28199 , Bremen, Njemačka, www.humana.de |
|---|