Govinda Arganovo ulje hladno prešano, bio, 100 ml
Prikladno kao jestivo ulje
€ 16,39
(€ 163,90 / l, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- visoka kvaliteta
- prikladno i za kožu i kosu
-
Bio certificirano -
Vegansko -
Vegetarijansko
Opis
Hladno prešano arganovo ulje izvrsno je kao jestivo ulje za toplu i hladnu kuhinju, kao i dodatak prehrani. Zahvaljujući svom posebnom sastavu, hladno prešano arganovo ulje posebno je prikladno i u kozmetici za kožu i kosu.
Drvo argana jedno je od najstarijih stabala na svijetu i raste već milijunima godina u jugozapadnom Maroku. Međutim, sada je ugroženo izumiranjem, a s njim i cjelokupna kultura Amazigh-Berbera. Jer ono im je osnova za život kao izvor jedinstvene sirovine - arganovog ulja. UNESCO je 1998. godine to područje proglasio rezervatom biosfere i kulturnom baštinom.
Sastojci:
Arganovo ulje sastoji se od preko 80 % nezasićenih masnih kiselina. Udio linolne i oleinske kiseline znatno je veći nego u maslinovom ulju. Arganovo ulje bogato je alfa-tokoferolom. Tokoferoli su spojevi vitamina E. Oni su, u usporedbi s drugim biljnim uljima, prisutni u znatno višoj koncentraciji. Također se mogu pronaći rijetki biljni steroli poput spinasterola, šotenola i skvalena. Ovi rijetki biljni spojevi nalaze se u jedinstvenoj kombinaciji u arganovom ulju. Brojna znanstvena istraživanja potvrđuju izvanrednu važnost sterola.
Vlastita preša za ulje:
Kako bi bili potpuno sigurni da dobivaju čisto i nerazrijeđeno arganovo ulje, tvrtka Govinda odlučila se za vlastitu prešu. Standard čistoće na licu mjesta u Agadiru (Maroko) u skladu je s njemačkim smjernicama. Tamo Govinda preša i filtrira ulje pomoću najmodernijih postrojenja. Aktualne laboratorijske analize potvrđuju visoku kvalitetu arganovog ulja.
Jedinstven okus:
100 % prirodno arganovo ulje iz prvog hladnog prešanja, ekstrakt ploda badema sa stabla argana (lat. Argania spinosa). Tradicionalna proizvodnja osigurava jedinstven okus našeg arganovog ulja i potpuno očuvanje njegovih dragocjenih sastojaka.
Upute za čuvanje: čuvati na sobnoj temperaturi i na suhom mjestu.
| Br. proiz. | XAY-GOV-H848KL |
|---|---|
| Sadržaj: | 100 ml |
| EAN: | 4038507003541 |
| Br. proizvođača: | H848KL |
| Marke: | Govinda |
| Oblik prezentacije: | Ulje |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Sirova / presna hrana |
| Vrste proizvoda: | Hrana |
| Svojstva : | Bio certificirano, Vegansko, Vegetarijansko, Uz manje plastike |
| Ayurvedski proizvodi: | Hrana, Ulja i masti |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
| Može sadržavati tragove: | H - Orašasti plodovi, N - Sjemenke sezama |
Sirovine
100 % Arganovo ulje[1]
- iz kontroliranog organskog uzgoja
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 3764 / 899 kj / kcal |
| Masti | 99,9 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 17,1 g |
| od toga Jednostruko nezasićene masne kiseline | 51,8 g |
| od toga višestruko nezasićene masne kiseline | 31 g |
| Ugljikohidrati | <0,1 g |
| od toga Šećer | <0,1 g |
| Balastne tvari / Vlakna | <0,1 g |
| | <0,1 g |
| Sol | <0,1 g |
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Njemačka, www.govinda-natur.de |
|---|
Prikladno uz to
Slični proizvodi
Iskustva naših kupaca
recenzija na sljedećem jeziku: hrvatski za Govinda Arganovo ulje hladno prešano, bio
2 recenzije kupaca u drugim jezicima
| 5 zvjezdice | | 2 | (100%) |
|---|---|---|---|
| 4 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 3 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 2 zvjezdice | | 0 | (0%) |
| 1 zvjezdica | | 0 | (0%) |
2 ocjene
hrvatski jezik još nema niti jednu recenziju, ali možete pronaći 2 recenzije na drugim jezicima.
- Bez recenzija.