Sonnentor Bio muškatni oraščići, 25 g
Snažan začin
€ 4,79
(€ 191,60 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- aromatično-fin miris
- snažan začin
- idealno za jela od krumpira
-
Vegansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Iz razloga očuvanja kvalitete, muškatni oraščić dostupan je u zdrobljenom obliku. Gledano iz botaničke perspektive, muškat nije orašasti plod, već jezgra ploda sličnog breskvi. Muškat ima nježan, aromatičan miris i blago peckav, snažan, začinjen i topao okus. Sam njegov miris odlikuje se oštrom esencijom i intenzivnom aromom. Kada govorimo o okusu, muškat širi prepoznatljivu toplu pikantnost koja je blago gorkasta, a ipak slatka, prožeta suptilnom notom drveta.
Savjeti i priprema:
Muškatni oraščić iznimno je svestran začin. Osim što se tradicionalno koristi u istočnjačkoj kuhinji, postao je nezamjenjiv i u europskim kulinarskim receptima. Ključan je dodatak nekim jelima s krumpirom i povrćem. Daje izvrstan okus mljevenom mesu, raguima od teletine i peradi, janjećim kotletima i još mnogim jelima. Ali, osim u pikantnim jelima, često je prisutan i u slatkim poslasticama poput torti, keksića, kompota, kao i u punčevima i likerima. Savjet: Već i sasvim male količine bit će dovoljne za obogaćivanje i začinjavanje jela.
Sastojci:
Muškatni oraščić, iz biološkog uzgoja
| Br. proiz. | XPI-ST-003651 |
|---|---|
| Sadržaj: | 25 g |
| EAN: | 9004145003651 |
| Br. proizvođača: | 3651 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez orašastih plodova, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina, Bez mekušca |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 2206 / 527 kj / kcal |
| Masti | 36,3 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 25,94 g |
| Ugljikohidrati | 45 g |
| od toga Šećer | 22,5 g |
| | 5,8 g |
| Sol | 0,04 g |
Sirovine
Muškatni oraščić bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|