Sonnentor Bio muškatni oraščić - mljeveni, 30 g
Snažan začin
€ 4,79
(€ 159,67 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- aromatično-fin miris
- grijući okus
- idealno za jela od krumpira
-
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Botanički govoreći, muškatni oraščić nije orah, nego jezgra plodova sličnih breskvi. Muškatni oraščić ima fin, aromatičan miris i blago peckav, snažan, začinjen i topao okus. Sam njegov upečatljivi miris vrlo je eteričan i oštro začinjen. Okus mu je također poseban, ispunjen neusporedivo toplom pikantnošću, blago gorkast, ali sa slatkom, decentnom drvenom notom.
Savjeti i priprema:
Muškatni oraščić iznimno je raznolik začin. Osim tradicionalne uporabe u orijentalnoj kuhinji, nezaobilazan je postao i u europskim jelima. Neophodan je u brojnim receptima s krumpirom i povrćem. Koristi se za začinjavanje mljevenog mesa, ragua od teletine ili peradi, janjećih kotleta i mnogo čega drugog. Ali ne nalazimo ga samo u slanim jelima, već je čest dodatak u slasticama poput kolača, keksa, kompota, punčeva i likera. Savjet: Već i male količine dovoljno su snažne za začinjavanje i obogaćivanje jela.
| Br. proiz. | XPI-ST-003095 |
|---|---|
| Sadržaj: | 30 g |
| EAN: | 9004145003095 |
| Br. proizvođača: | 3095 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez rakova, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina, Bez mekušca |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, Vegetarijansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 2206 / 527 kj / kcal |
| Masti | 36,3 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 25,94 g |
| Ugljikohidrati | 45 g |
| od toga Šećer | 22,5 g |
| | 5,8 g |
| Sol | 0,04 g |
Sirovine
Muškatni oraščić bio gemahlen
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|