Sonnentor Bio bosiljak, 15 g
Pesto za tjesteninu
€ 3,09
(€ 206,00 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- talijanski specijalitet
- mediteranska aroma
- svježe-začinjeni okus
-
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Bilo za pesto ili tjesteninu, bosiljak je tajna talijanske kuhinje koja se više i ne čuva tako dobro. Začin, koji je u našim podnebljima već gotovo napredovao u prirodnog pratitelja jela od rajčice, može se koristiti i drugačije, izvan pesta, pomodora i slično. Neusporediva mediteranska aroma bosiljka očarava cvjetnim nijansama. Slatke fasete mogu se pronaći u svježe-začinjenom okusu koji je zaokružen blagom ljutinom.
Savjeti i priprema:
Kada okusite, pomirišete ili samo vidite bosiljak, već se budi čežnja za jugom. To nije neutemeljeno - bosiljak je stalni pratitelj rajčica, insalata ili pestosa. No on naravno izvrsno pristaje i uz jela od tjestenine, ribu i plodove mora te uz aromatične pizze. Savjet: Jelima dodajte začin tek na kraju vremena kuhanja, jer bosiljak kuhanjem lako gubi na aromi!
| Br. proiz. | XPI-ST-003170 |
|---|---|
| Sadržaj: | 15 g |
| EAN: | 9004145003170 |
| Br. proizvođača: | 317 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina, Bez mekušca |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, Vegetarijansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom i suhom mjestu |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1122 / 268 kj / kcal |
| Masti | 4 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,74 g |
| Ugljikohidrati | 43 g |
| od toga Šećer | 42,57 g |
| | 14 g |
| Sol | 0,09 g |
Sirovine
Basil bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|