Ölmühle Solling Organsko prženo sezamovo ulje, 100 ml
Popularno u azijskoj i orijentalnoj kuhinji
€ 5,57 € 6,19 -10%
(€ 55,70 / l, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- nježno prženo i hladno prešano
- 100% organske sjemenke sezama
- rafinirane i aromatizirane
Opis
Ovo organsko sezamovo ulje je njegov glavni adut: njegov nepogrešiv i nježan pečeni okus daje jelima, posebno orijentalnoj kuhinji, jedinstven i ukusan dodir. Napravljeno je od 100% organskih i prženih sjemenki sezama, hladno prešanih na posebno nježan način. Idealno je za prženje mesa, ribe, povrća ili tofua, a ujedno daje nepogrešiv okus preljevima, marinadama i umacima, a ujedno im daje i glatkiju teksturu.
Savjet: Sezamovo ulje je često veliki hit kod djece. Pokušajte ga koristiti za preljev tjestenine.
| Br. proiz. | XPI-OES-14611 |
|---|---|
| Sadržaj: | 100 ml |
| EAN: | 4031192146111 |
| Br. proizvođača: | 14611 |
| Marke: | Ölmühle Solling |
| Vrste proizvoda: | Hrana |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
Sirovine
100 % Sezamovo ulje[1]
- iz kontroliranog organskog uzgoja
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 3768 / 900 kj / kcal |
| Masti | 100 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 14,2 g |
| od toga Nezasićene masne kiseline | 39,1 g |
| od toga višestruko nezasićene masne kiseline | 46,7 g |
| Ugljikohidrati | 0 g |
| od toga Šećer | 0 g |
| | 0 g |
| Sol | 0 g |
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Ölmühle Solling GmbH, Höxtersche Straße 1, 37691, offzen, Njemačka, www.oelmuehle-solling.de |
|---|