Cosmoveda Bio Chana Dal - oljušteni i prepolovljeni slanutak, 500 g
Slanutak iz Indije
€ 5,79
(€ 11,58 / kg, uključ. 5% PDV
Značajke i prednosti
- proizvodi se od slanutka
- za pikantne paste, namaze ili umake
-
Bio certificirano -
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Slanutak dobro upija arome i može se višestruko koristiti. Kao i sve mahunarke, iznimno je bogat proteinima te se jako preporučuje u vegetarijanskoj i veganskoj prehrani. Pržen se konzumira kao orašasti plod. Od začinjenog pirea od slanutka prave se falafel ili pasta sa sezamom (humus). No odlično pristaje i uz salate i curryje od povrća te jelima od dala daje posebnu notu.
- Vrijeme namakanja: oko 12 - 24 sata
- Vrijeme kuhanja: oko 45 - 60 minuta
| Br. proiz. | XAY-COS-136264 |
|---|---|
| Sadržaj: | 500 g |
| EAN: | 4032108136264 |
| Br. proizvođača: | 136264-DE |
| Marke: | Cosmoveda |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena, Bez laktoze, Sirova / presna hrana |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez laktoze |
| Vrste proizvoda: | Hrana |
| Svojstva : | Bio certificirano, Fair Trade, Vegansko, Vegetarijansko |
| Ayurvedski proizvodi: | Hrana, Žitarice |
| Ponovno lansiranje proizvoda: | Zbog novog lansiranja proizvoda, pakiranje ili oznaka isporučenog proizvoda može se vizualno razlikovati od prikazane slike proizvoda. |
Sirovine
Slanutak[1]
- iz kontroliranog organskog uzgoja
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1298 / 310 kj / kcal |
| Masti | 5,9 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 1,1 g |
| Ugljikohidrati | 44,3 g |
| od toga Šećer | 2,4 g |
| | 18,6 g |
| Sol | 0,06 g |
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Cosmoveda e.K., Knappenweg 4, 01983, Freienhufen, Njemačka, www.cosmoveda.de |
|---|