Sonnentor Bio estragon, 20 g
Zmajeva biljka
€ 3,29
(€ 164,50 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- blago gorki okus
- idealno kao dodatak začinima
- iz francuske kuhinje
-
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena -
Bez laktoze
Opis
Estragon širi blago začinjeni, blago cvjetni miris koji podsjeća na anis i komorač. Fino-začinjeni okus zaokružen je slatkastom notom bosiljka.
Savjeti i priprema:
Bilo bi šteta svesti estragon samo na aromatiziranje senfa ili octa. Tako je on neizostavan u francuskoj kuhinji i tu začinjava tipična jela kao što je umak béarnaise. No on predivno pristaje i uz piletinu, kao piletina s estragonom, ribu i svijetlo meso. Štedljivo korišten, daje i lisnatim salatama neusporedivu aromu. Šparoge, krastavci ili povrtni ragouti također se vesele dašku estragona. Savjet: aroma i ljutina razvijaju se polako, zbog čega bi se estragon trebao dozirati oprezno.
| Br. proiz. | XPI-ST-003071 |
|---|---|
| Sadržaj: | 20 g |
| EAN: | 9004145003071 |
| Br. proizvođača: | 3071 |
| Marke: | Sonnentor |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena, Bez laktoze |
| Alergeni: | Bez glutena, Bez jaja, Bez ribe, Bez soje, Bez laktoze, Bez celera, Bez senfa, Bez sezama, Bez lupina |
| Vrste proizvoda: | Začini |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, Vegetarijansko, BEZ pšenice, Bez umjetnih boja, Bez umjetnih aroma, Bez pojačivača okusa |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom i suhom mjestu |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1390 / 332 kj / kcal |
| Masti | 7,2 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 1,33 g |
| Ugljikohidrati | 42,8 g |
| od toga Šećer | 42,37 g |
| od toga Škrob | 22,8 g |
| | 0 g |
| Sol | 0,16 g |
Sirovine
estragon bio
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Sonnentor, Sprögnitz 10, 3910, Zwettl, Austrija, www.sonnentor.com/de-at |
|---|