Purely Nutrition Bio Chiasamen, 1.000 g
Chia sjemenke kao hranjiv dodatak prehrani
€ 19,39
(€ 19,39 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- prirodni izvor proteina
- svestrana upotreba
- idealan za müsli, smoothieje i još mnogo toga
-
Bio certificirano -
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena
Opis
Organske chia sjemenke tvrtke Purely Nutrition prirodni su izvor proteina i vlakana, što ih čini hranjivim dodatkom vašoj prehrani. Chia sjemenke također imaju izvrsna svojstva vezanja tekućine, što ih čini idealnim za zgušnjavanje jela. Međutim, njihova upotreba je nevjerojatno svestrana - također su odličan dodatak müslijima, smoothiejima, namazima, juhama, umacima i još mnogo čemu.
Preporuke za konzumaciju:
Pospite izravno po salatama, jogurtu, granoli i müsliju ili ih dodajte u smoothieje i sokove. Ako ih prije konzumiranja namočite u tekućini, nabubre i djeluju kao zgušnjivač.
Savjet:
Chia sjemenke su izvrsna zamjena za jaja u pečenju. Kada se pomiješaju s vodom, tvore smjesu nalik gelu. 1 žlica mljevenih chia sjemenki + 3 žlice vode mogu zamijeniti 1 jaje.
Napomena:
Dnevni unos ne smije prelaziti 15 g (otprilike 3 čajne žličice). Ako se chia sjemenke koriste u pečenju, ne smiju činiti više od 10% ukupne smjese.
| Br. proiz. | NARA-PN073 |
|---|---|
| Sadržaj: | 1.000 g |
| EAN: | 3830072119631 |
| Br. proizvođača: | PN073 |
| Marke: | Purely Nutrition |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena |
| Alergeni: | Bez glutena |
| Vrste proizvoda: | Sjeme |
| Svojstva : | Bio certificirano, Vegansko, Vegetarijansko |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom, suhom i zaštićenom od svjetlosti |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 1892 / 452 kj / kcal |
| Masti | 32 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 3 g |
| Ugljikohidrati | 4 g |
| od toga Šećer | 0 g |
| Balastne tvari / Vlakna | 32 g |
| | 21 g |
| Sol | 0 g |
Sirovine
100 % Chiasamen[1]
- Aus zertifiziert ökologischem Anbau
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Be Healthy d.o.o., Ulica Mirka Vadnova 7, 4000 , Kranj, Slovenija, info@futunatura.si |
|---|