Classic Ayurveda Mješavina za pečenje naana curry-mrkva, bio, 240 g
Super brza priprema u tavi
€ 4,89
(€ 20,38 / kg, uključ. 25% PDV
Značajke i prednosti
- savršeno uz indijsku hranu
- obogaćeno izvrsnim začinima
- bez kvasca
-
Vegansko -
Vegetarijansko -
Bez glutena
Opis
Ova izvrsno ukusna mješavina za pečenje naana curry-mrkva brenda Classic Ayurveda vrlo je jednostavna za umiješati te se može odmah nakon toga do kraja ispeći izravno u tavi. Mješavina za pečenje bez kvasca je 100 % organska (bio) te uz mrkvu sadrži i raznovrsne začine. Pripremljeni naan kruh odlično ide uz indijsku hranu i izvanredno je ukusan kada se premaže gheejem.
Sadržani začini:
- kurkuma
- korijander
- komorač
- kim
- luk
- đumbir
- cimet
- papar
- paprika
Recept za 5 naan kruhova (pogača):
Sastojci:
1 žličica ulja, 130 - 150 ml tople vode i malo brašna za razvlačenje.
Priprema:
Mješavinu za pečenje stavite u zdjelu i u malim količinama dodajte vodu i ulje. Zatim sve umijesite u tijesto (dvije do tri minute). Tijesto po želji ostavite da odstoji deset minuta. To će rezultirati još prozračnijom strukturom. Nakon deset minuta prethodno očišćenu radnu površinu pospite brašnom, podijelite tijesto na pet jednakih dijelova, oblikujte u kuglu te razvaljajte u pogaču debljine dva milimetra. Sada možete zagrijati tavu s neprijanjajućim premazom. Kad je tava vruća, svaku pogaču ispecite s obje strane (bez ulja).
| Br. proiz. | XAY-AN-10731 |
|---|---|
| Sadržaj: | 240 g |
| EAN: | 4032582020738 |
| Br. proizvođača: | 10731 |
| Marke: | Classic Ayurveda |
| Oblici prehrane: | Vegansko, Vegetarijansko, Bez glutena |
| Alergeni: | Bez glutena |
| Vrste proizvoda: | Hrana, Smjesa za pečenje |
| Svojstva : | BEZ kvasca, Vegansko, Vegetarijansko |
| Ayurvedski proizvodi: | Hrana, Žitarice |
| Napomena o skladištenju: | čuvati na hladnom i suhom mjestu |
Hranjiva vrijednost
| Hranjiva vrijednost | po 100 g |
|---|---|
| Energetska vrijednost | 5874 / 1403 kj / kcal |
| Masti | 1,3 g |
| od toga Zasićene masne kiseline | 0,3 g |
| Ugljikohidrati | 61 g |
| od toga Šećer | 10 g |
| Balastne tvari / Vlakna | 7 g |
| | 13 g |
| Sol | <2,3 g |
Sirovine
Pšenično brašno[1], jogurt od obranog mlijeka u prahu[1], 8,4 % Mrkva[1], 3,5 % curry mješavina začina (Kurkuma (Curcuma longa)[1], Korijander[1], Komorač[1], kumina[1], luk[1], Ginger[1], dugi papar (Pippali, Piper longum)[1], Cimet[1], Papar[1], Paprika[1]), prašak za pecivo s vinskim kamenom[1] (monokalijev tartarat (E336)[2], natrijev hidrogenkarbonat[3], kukuruzni škrob[1]), Kamena sol
- iz kontroliranog organskog uzgoja
- Zakiseljivač
- Sredstvo za dizanje tijesta
Pravne informacije
| Odgovorni operater prehrambenog poslovanja: | Amla Natur GmbH, Butterberg 3, 21279, Drestedt, Njemačka, www.amla.com |
|---|